Zeytinyağıyla Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal sağlık mucizesi zeytinyağının saçınızla ilgili faydalarına inanamayacaksınız…

Sağlık kaynağıdır zeytinyağı. Bir mucize değil, bilim aynı zamanda. Sayısız yararı, en geniş kapsamlı araştırmalarla kanıtlanmış, tıptan doğal bakım ürünlerine sayısız üründe kendisine ‘sağlık dolu bir dokunuş’ olarak yer bulmuş bir elmas adeta. Akdeniz’in elması. Üstelik Türkiye’de üretilen, hemen her bütçeye uygun şekilde edinilen herkese uygun bir sağlık iksiri adeta. Peki saça dair kullanımında sağladığı faydalar neler? Zeytinyağıyla saç bakımı nasıl yapılır? İşte bu soruların yanıtları …

Zeytinyağı doğal bir saç kremidir. O kadar zengin bir içeriğe sahip ki. Saçın görünümünü güzelleştirir, parlak ve canlı olmasını sağlar.

Zeytinyağı saç kremi olarak nasıl kullanılır?

İlk olarak ısıtılır. Saça sürülebilir ısıya gelene kadar bekletilir. Ele alınıp saça ve saç derisine uygulanır. Saça uygulanmasında ortasından uçlarına doğru ovarak sürülmesi önerilir. 10 dakika bekletilip suyla yıkamalısınız. Haftada 1-2 kez uygulanabilir.

Zeytinyağı nemlendirici özelliğe sahip. Aşırı kuru saçlarda etkili olan bu özelliği, ipeksi görünüm ve güç için ideal. Peki Zeytinyağı saç nemlendiricisi olarak nasıl kullanılır?

Yanında Hindistan cevizi yağı olmalı. İkisini birden yarı yarıya ölçüyle karıştırın. Elinize alıp saçınıza sürün. 30 dakika boyunca bekletip yıkayın. Etkisini hızlıca gösterir. Haftada 2-3 kez uygulanabilir.

Zeytinyağı hasar görmüş saç tedavisinde kullanılır. Zeytinyağı hasar görmüş saçları tedavi için nasıl kullanılır?

Yanında bal gerekli. Organik olması tercih edilir. Zeytinyağı ve organik bal karıştırılıp saça sürülür. Bekleme süresi 40-60 dakika arası. Ardından ılık suyla yıkayarak durulayın. Haftada 1, 10 günde 1 uygulama önerilir.

Saçlarınızda kırıklar mı var? Çözüm zeytinyağı. İçeriğinde gerekli besin maddeleri bulunduğu için hem kırıkları giderir, hem de uçlardaki kıvrılmayı azaltır.

Zeytinyağını saç kırıkları için nasıl kullanılır?

1 kaşık zeytinyağı ısıtılır. Yakmayacak ısıdayken saçınıza sürün, ovuşturun. Bütün gece kalması önerilir. Gün aşırı uygulamayla kısa sürede kırık saçlara veda edebilirsiniz.

Zeytinyağı kepek sorunu için de birebir. Bir macun kıvamına gelinceye kadar tuzla karıştırıp saç derinize uygulayarak kepekten kurtulabilirsiniz. Saç derisinde birkaç dakika masaj yaparak uygulanmalı. Ardından suyla yıkayın.

Zeytinyağı saç bakımı için de ideal bir yöntem. Kuaförde geçirilen onca zamana, evde uzun uğraşlara rağmen saçlarınız yine de bakımsız mı? Günün temposu o kadar yoğun ki ne yapsanız çözüm bulamıyorsunuz. Neyse ki zeytinyağı var. Eğer denemediyseniz daha fazla zaman kaybetmeden bu formülü uygulayın diyoruz.

Zeytinyağıyla Saç Bakımı

Zeytinyağı ile saça bakım

Gerekli malzemeler

– 1 adet yumurta
– 5 çorba kaşığı zeytinyağı
– 2 tatlı kaşığı badem yağı
– 2 tatlı kaşığı hint yağı

Bir kap içerisinde hepsini karıştırın. Saçınıza uygulayıp tarak yardımıyla iyice yedirin. Saçı toplayıp 45 dakika boyunca bekletin. Ardından da ılık su kullanarak yıkayın. Saçınıza son olarak sirke döküp durulamanız önerilir. Bu sayede dört dörtlük bir saç bakımı gerçekleştirmiş oldunuz. Keyfini çıkarın.

Yorum Yap!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz