“Vegan” kelimesi genellikle hayvan bazlı element içermeyen gıda ürünlerini ifade eder. Bununla birlikte, vegan cildimize koyduğumuz şey için de geçerlidir. Güzellik ürünleri söz konusu olduğunda, bir çok marka hayvanlara bile saygı duymaya başladı.

vegan ürünleri

Tıpkı gıda ürünleri gibi, bir güzellik maddesi, hayvansal türevli içerik içermiyorsa veganlar üzerinde test edilmemişse vegan olarak adlandırılabilir.

Bugün, binyılların 1 / 4’ü vejetaryen veya vegan olduklarını iddia ediyor ve tüketiciler en sevdikleri ürünlerin neler içerdiğini ve nasıl üretildiklerini giderek daha fazla biliyor. Birisi vegan yaşam tarzını taahhüt ettiğinde, herhangi bir hayvan bazlı bileşen içeren ürünler giymez, yemez veya kullanmaz. Bu, bal yememek, yün veya deri giymek ve balmumu kullanmamak anlamına gelir. Güzellik ürünleri üzerindeki etiketlerin nasıl okunacağını bilmek önemlidir.

Kozmatik ürünlerinin çoğu vegan ve sadece bitki bazlı malzemelerden üretilmiştir. Karışımlar, cilde derinlemesine nüfuz eden, onu detoksifiye etmeye ve hızla yenilenmeye yardımcı olan güçlü bir aktif bileşen kokteyli oluşturmak için oligo elementlerle güçlendirilmiş uçucu yağlarla yapılır.

Vegan ürünleri neden kullanılır?

Vegan güzellik ürünleri ve çevre sorumluluğu bir arada. Vegan ürünleri seçtiğinizde çevreye, canlı türlere ve son olarak kendi cildinize saygı duyarsınız. Vegan olsanız da olmasanız da, güzellik ürünlerinizden daha fazla sorumlu olmak istiyorsanız malzemelerin nereden geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek önemlidir.

Karışımlarında kullandığı unsurlardan biri, 22 metre derinliğindeki bir Brittany kaynağından gelen kaynak deniz suyu. Tuzlu deniz suyundan farklıdır ve yüksek seviyede magnezyum ve silikon içerir. Anne Semonin Süper Aktif Krem, cildi yumuşatmak ve kırışıklıkları azaltmak için kollajeni aktive eden doğal bir ağaç reçinesi olan mürden yapılır. Dheanne Krem, cilt yenilenmesini artıran ve östrojen üretimini taklit ederek hücresel fonksiyonu uyaran diosgenin açısından zengin bir bileşen olan Meksika yabani yamından yapılır.

Ürünlerin vegan olup olmadığını nasıl anlarsınız?

  • Vegan cilt bakım ürünleri hiçbir hayvansal içerik içermez.
  • Başka bir deyişle, güvenli sentetik bileşenlerin yanı sıra bitkiler ve minerallerden yapılırlar. Ürün sertifikalı “Temiz Güzellik” mutlaka vegan değildir veya tersi de geçerlidir.
  • Ambalajın üzerinde bir logo olup olmadığını görmek veya içerik maddeleri arasında listelenmiş hiçbir hayvansal ürün bulunmamasını sağlamak size kalmıştır.
  • Çok kararlı olmasına rağmen, bazı markalar tamamen vegan değildir.
  • Kozmetik ürünlerin çoğu vegan, ancak Extreme Comfort koleksiyonu – diğer bileşenler gibi – cilt üzerindeki etkinliği için dikkatle seçilen balmumu içeriyor.

Yorum Yap!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz