soğuk havada cilt bakımı

Sıcak günleri beklerken cildinizi soğuklara karşı şımartmanız ve korumanız gerekiyor. Ama nasıl?

Soğuk algınlığı cildinize karşı nazik değildir. Aslında, kuruluktan çatlamış, kırmızı cilde kadar her şeyden rahatsız olabilirsiniz, bu da size çok sıkıcı bir cilt kazandırır! Ama endişelenmenize gerek yok. İyi ürünler kullanır ve rutininizi soğuğa uyarlarsanız, kış uluyan olsa bile cildinizin parlaklığını ne kadar çabuk geri kazanacağına şaşıracaksınız.

1. Kışın sıcak bir duş harika hissettirir!

Ancak çok sıcak su, cildinizin hidro-lipit bariyerini etkileyerek kuru ve pullu hale getirebilir. Bu, soğuk bir duştan titremeniz gerektiği anlamına gelmez (bunun dışında yeterince yapın!). Su sıcaklığını 38˚C’nin altında tutmaya çalışın, böylece cildinizin doğal yağları üst katmanlarda kalır. Son olarak, duştan sonra nemlendirmeyi unutmayın. Anne Semonin Extreme Comfort Vücut Kremi, zorlu ortamlara maruz kalan ciltleri yatıştırmak için ideal olan ultra besleyici, zengin kremsi bir dokuya sahiptir.

doğru beslenme

2. Doğru yiyin!

Sağlıklı cilt içeriden başlar. Bu özellikle sizinki kuru veya kırmızı olma eğilimindeyse geçerlidir. Kışın, iç mekan ısıtması ve sert hava koşulları aşırı dehidrasyona ve kuru cilde neden olabilir. Bu nedenle, vücudunuza iyi bir dengeyi korumak için ihtiyaç duyduğu şeyi vermek her zamankinden daha önemlidir. Çok su içerek ve omega-3 yağları yüksek yağlı balık ve sebzelerden yeterli besin aldığınızdan emin olun. İhtiyacınız olan tüm vitaminleri ve hastalıkla savaşmaya yardımcı olan çinkoyu doldurmak için tabağınıza brokoli, lahana ve ıspanak gibi yeşil sebzelerle yükleyin. Cildinizi ve kemiklerinizi sağlıklı tutmak için D vitamini takviyesi de ekleyebilirsiniz.

3. Cildinizi Nemlendirin!

Yaz aylarında cilt bakımı genellikle daha hafif kremler içerir. Ancak kışın, yağlı cildiniz olsa bile, daha zengin bir şey kullanmanız daha iyi olur. Macadamia yağı, shea yağı ve deniz yosunu özleri içeren Anne Semonin Extreme Comfort Cream gibi derin besleyici bir nemlendirici seçin, cildinizi besler ve soğuktan korur. Anne Semonin Süper Aktif Krem gibi peptit açısından zengin ürünler, daha “dolgun” bir görünüm için olgun veya çok kuru cildin ihtiyaç duyduğu kollajenlerin yenilenmesine yardımcı olacaktır.

4. Rutininizi Değiştirin

Dış mekan elemanları şiddetli ve belirsiz olduğunda, baş etmenin en basit yolu cilt bakımı rutininizi değiştirmektir. Henüz yapmadıysanız, nemlendiricinize serum eklemek için ideal zamandır. Serumlar, cilde daha derin bir seviyede nüfuz etmek için özel olarak tasarlanan formüllerde su, yağlar ve yüksek konsantre etken maddeleri birleştirir. Öte yandan, nemlendiriciler suyu tutmak için üstte fiziksel bir bariyer oluştururlar. Her ikisini birleştirerek, cildinize aynı anda derinlemesine beslenme ve yüzey koruması sağlayabilirsiniz. Anne Semonin Precious Serum, susam, St.John’s wort ve buğday tohumu bitkisel yağları ile formüle edilmiştir. Ölü hücreleri çıkarmak ve anında parlamak için kışın pul pul dökmeyi unutmayın. Eksfoliye Edici Maskeyi çift etkisi ile kullanın; gerekirse bir onarım kremi ile takip edin. Krem Maskesi, tahrişleri silen ve parıltıyı canlandıran derin beslenme için uçucu yağlar ve shea yağı ile zenginleştirilmiştir.

Yorum Yap!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz