parlak cilt

Parlak ciltler için kırışıklık önleyici ipuçlarımız.

Zaman kırışıklıkların arkasındaki ana nedendir. Cilt yaşlandıkça, genç günlerde spor yaptığınız taze pembe cilt solurken epiderminiz oyuklaşır ve sarkar. Neyse ki, cildinizi olabildiğince uzun süre parlak tutmak için bilmeye değer birkaç ipucu var.

Doğru besin maddeleri

Ciltteki kollajen ve elastin seviyeleri azaldığında kırışıklıklar ortaya çıkar. Sebeplerden biri? Güneş, kirlilik, modern yaşam tarzımızın yanı sıra yediğimiz yiyeceklerin neden olduğu serbest radikallerin zarar görmesi.

Omega-3 açısından zengin besinler vücudunuzun ve cildinizin sağlığı için vazgeçilmezdir. Omega-3 suyu doğal olarak cilt hücrelerine çeker ve anında cildinizi canlandırır. Bu avantajlardan yararlanmak için, somon, keten tohumu, soya peyniri veya hatta avokado gibi yağlı balıklara tabağınızda yer açın.

avakado

Pul pul dökün

Yaşlandıkça hücresel yenilenme yavaşlar. Ölü cilt hücreleri eskisi kadar hızlı bir şekilde yenileriyle değiştirilmez, cildiniz donuk ve buruşmuş görünür. Eksfoliyanlar bu hücrelere yardım eli vermek için mükemmel bir yoldur.

Eksfoliyantların üç kategorisi vardır: mekanik, kimyasal ve biyolojik. Anne Semonin Yüzey Yenileyici Soyma Maskesi, cildinizin dokusunu iyileştirirken ölü cilt hücrelerini etkili bir şekilde ortadan kaldırmak için bu eylemlerin üçünü de birleştirir.

Olgun cilde özellikle uygun olan ve cildi parlak bir şekilde nemlendirirken cildi birleştirmek ve parlaklaştırmak için ideal olan alfa hidroksi asitleri (veya AHA) içerir.

Kural olarak, serumlar klasik bir nemlendiriciden daha yüksek konsantrasyonda aktif bileşen içerir.

Anne Semonin Süper Aktif Serum, mineraller bakımından zengin deniz kaynak suyu ve kırışıklıkları ve ince çizgileri dolduran mürün doğal reçinesi içeren yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünüdür .

Kırmızı mikro algler ve çuha çiçeği yağı özleri ile zenginleştirilmiş formülü cildinizi onarır ve doğal kolajen üretimini uyarır.

Sabah, mükemmel temiz bir yüze 5 damla uygulayın. Daha sonra seçtiğiniz gündüz kremini uygulayın ve sadece birkaç hafta içinde parlak bir tenin yanı sıra pürüzsüz dolgun bir cildi bekleyin.

Hidrat, hidrat, hidrat.

serum super activ

Yaşla birlikte sebum seviyesi de azalır. Bu, akne ile daha az atak riski geçirdiğiniz anlamına gelirken, cildiniz maalesef daha kolay kurur. Ve sürpriz-sürpriz, kırışıklıkların ve donuk görünümlü cildin ana nedenlerinden biri yetersiz hidrasyon. Anne Semonin Süper Aktif Krem gibi nemlendirici ajanlar açısından zengin olan ve aynı zamanda botoks benzeri bir etkiye sahip peptidler içeren yaşlanma karşıtı kremlere yönelin. Sinir kasılmalarının engellenmesini sağlayan doğal bileşenlerin bir kombinasyonu. Rahatlayarak artık kırışıklıklar oluşmaz. Botoks ile aynı eylemdir, ancak hoş olmayan yan etkileri (alerjik reaksiyon, ağrı ve şişlik) olmadan. Serumunuzdan sabah ve gece yüzünüze uygulayın.

Hidrat, hidrat, hidrat

Yaşla birlikte sebum oranı da azalır. Bu, sivilce geliştirme riskinizin daha az olacağı anlamına gelse de, maalesef cildiniz daha kolay kurur. Ve binde size verilir, kırışıklıkların ana nedenlerinden biri ve cildin donuk görünümü yetersiz hidrasyon. Anne Semonin Süper Aktif Krem gibi nemlendirici maddeler açısından zengin yaşlanma karşıtı kremlere gidin ve ayrıca “botoks benzeri” etkiye sahip peptidler de içerir . Sinir kasılmalarını engellemeye yardımcı olan bir doğal bileşen kompleksi. Rahatlayarak artık kırışıklıklar oluşmaz. Botoks ile aynı eylem ancak istenmeyen etkileri olmadan (alerji, ağrı, şişme…). Serumunuzdan sabah ve akşam yüzünüze uygulayın.

Her zaman güneş koruyucu uygulayın.

anne semonin

UV koruması, cildinizi mümkün olduğunca genç görünümlü tutmanın kesin bir yoludur. Hepimiz güneş ışığını sevdiğimiz kadar, cildinizin erken yaşlanmasının arkasındaki suçludur. Dermatolojide buna foto yaşlanma diyoruz. Güneşin UV ışınları cildin elastinindeki anomalileri tetikleyerek ve kırışıklıkların başlangıcını hızlandırarak pigmentasyonu bozar ve kolajeni yok eder. Bu nedenle, lekeleri azaltmak, cildinizin dokusunu iyileştirmek ve kırışıklıkları azaltmak için her gün uygun bir SPF ile cilt bakımı uyguladığınızdan emin olun. Ayrıca kendinizi korumak için şapka, uzun kollu ve güneş gözlüğü gibi sağduyulu aksesuarları da unutmayın.

Yorum Yap!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz