Daha canlı ve parlak bir cilt için önerilerimize şimdi kulak verin.

Her kadın güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak istiyor ve bunun için birbirinden farklı yöntemler deniyor. Fakat bakımlı ve güzel olmak için ille de endüstriyelleşmiş pahalı ürünler almak, kullanmak gerekmiyor.

Beslenme şekli önemli:

Sebze, meyve gibi vitaminden zengin yiyecek tüketilmeli. Yeterli bulamıyorsak, dışarıdan vitamin takviyesi kullanılabilir. Bu amaçla Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun önemi büyüktür.

Yağlı ciltler sık sık temizlenmeli:

Yağlanma akne oluşumuna ve mikrop üremesine zemin hazırlar. Bu nedenle yağlı cilt sık sık yıkanmalıdır. Sabun şart değil fakat kullanılacaksa antiseptik ve doğal olanlar tercih edilmelidir. Cilt temizlenirken sert davranılmamalıdır.

Bol su için:

Bol su içmenin, cildi içeriden nemlendirdiği bir gerçek. Sağlık açısından bir engel yoksa günde 2 litre su içilmesinde fayda var. Ancak çay ve kahve yerine su içilmeli. Çünkü çay, kahve gibi içecekler idrar yaptırıcı etkiye sahiptir, olan suyun da kaybına neden olurlar.

Nemlendirici krem kullanın:

Özellikle kuruyan, pullanan ve yaşlanan cildi bu etkilerden korur. Özellikle gözaltlarına ve tüm cilde uygulanabilen türleri var. Doğal nemlendirici içerenler (özellikle zeytinyağı) kullanılmalıdır.

Sigaradan uzak durun:

Kahve ve çay çok az tüketilmelidir. Sigaradan da kesinlikle uzak durulmalıdır.

Kısacası güzel bir cilde sahip olmak artık çok zor. Şu zamanda Dünya’ya geldiğimiz dönemde mevsimsel değişiklikler, tüketim alışkanlıklarımız, endüstriyel hayat ister istemez bünyemizi doğallığından oldukça uzak tutuyor. Bunların biraz önüne geçmek için oldukça kolay yöntemler ile sitediğiniz dönüşüme uğrayabilirsiniz.

Biz sizlere olması gereken tavsiyelerde bulunuyoruz. Sağlıklı güzel ve istediğiniz gibi olmanızı ummanız için belirli uygulamaları anlatmaya çalışıyoruz. Okuduğunuz bu yöntemler günlük hayatını çok fazla değiştirmediği gibi aslında hayatınıza bir kalite getiriyor.

Yorum Yap!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz