Özel Günlerin Görünümü olan Pembe Gülkurusu Makyaj

Genellikle “kırmızı ruj makyajı” Sevgililer Günün de bir klasik olsa da, kırmızı ruju kullanmak istemeyen oldukça fazla sayıda kadın var. Ancak herkese çok yakışan ve en az kırmızı ruj kadar özel günlerde de yakışan bir makyaj var: Pembe- Gülkurusu Makyaj. Özel Günlerde Pembe Gülkurusu Makyaj ile gerçekten çok hoş görüneceksiniz.

Şayet makyaj yapmayı çok sevmiyorsanız, makyajınızı böyle özel günlerde sade tutabilirsiniz. Çok hafif sedefli doğal tonlarda bir farı bütün göz kapağınıza sürün. Kirpiklerinizi dolgun, uzun ve hoş gösterecek bir maskara ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Cildinizi pürüzsüz gösterecek bir fondöteni cildinize uygulayın. Diğer bir seçenek üzere mat veya ışıltılı pembe bir allık uygulayabilirsiniz. En son olarak, cilt tonunuza uygun pembe bir ruj ile görünümünüzü tamamlayın ve sonuçlara bir bakın.

AKLINIZDA OLSUN! PEMBE RUJA EN ÇOK YAKIŞAN: GÜLKURUSU TONLARINDA FAR’DIR

Eğer gülkurusu tonlarında bir makyaj yapmaya kararlıysanız, makyajınızın geri kalanını da aynı tonlarda yapmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde, cildinizde renk karmaşası olabilmesi yüksektir ve bu da çok hoş olmayacaktır. Esmer ten’e sahipseniz, gülkurusu tonlarında rujlar çok yakışıyor. Beyaz ten’e sahipseniz, pembe tonlarında rujlar çok yakışacaktır. Rose-gold veya gülkurusu tonlarında far sürdükten sonra, isterseniz ince bir eyeliner sürebilirsiniz. Kirpiklerinizi hacimli gösterecek bir maskara da uyguladıktan sonra, cildinizi pürüzsüz gösterecek bir fondöten uygulayabilirsiniz. Kontür işleminizi de tamamladıktan sonra, pembe- gülkurusu tonlarında mat bir allık uygulayın. Aydınlatıcı sürmeyi de unutmayın. En son olarak, gülkurusu ya da pembe tonlarında rujunuzu da sürdükten sonra işte sonuç…

Göz makyajınızda gülkurusu tonlarında far kullanmaktan hoşlanmazsanız, altın- bronz tonlarında far yardımı ile göz makyajınızı da tamamlayabilirsiniz. Eğer mat ruj kullanmak istemiyorsanız, renkli lipgloss lardan yardımı alabilirsiniz.

Makyajınızla odak noktanızı tek bir yere çevirmelisiniz. Eğer göz makyajınızı yoğun tutmak istiyorsanız, dudaklarınıza çok koyu tonlarda ruj uygulamamalısınız. Aynı şekilde, dudaklarınıza yoğunluk vermek istiyorsanız, göz makyajınızı çok yoğun tutmamalısınız. Her zaman dengeli makyajın, en güzel makyaj olduğunu biliyor olmalısınız.

ÜRÜN ÖNERİLERİ

Aslında bu makyajın odak noktaları çok basit. Gül kurusu tonlarında far, pembe allık ve pembe ruj.

Maybelline markasının The Blushed Nudes isimli far paleti, tam da Özel gün makyajınızda kullanabileceğiniz pembe- gülkurusu tonlarında farlardan oluşuyor.

Sleek markasının Rose Gold isimli allığı, pembe tonlarında olduğu için, pembe- gülkurusu tonlarındaki makyajlarınız için gerçekten çok ideal.

Mac markasının Twig isimli ruju, tam olarak gülkurusu-kahve tonlarında olduğu için, dudaklarınıza harika bir son dokunuş sağlayacaksınız.

Özel Günlerde Pembe Gülkurusu Makyaj yazımızı beğendiyseniz, yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Mesela siz olsanız Evlilik yıl dönümünüzde nasıl makyaj yapardınız?

Yorum Yap!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz