yuz maskesi

İhtiyacınız olan tüm ev yapımı yüz maskesi malzemeleri mutfak dolabınızda gizlice saklanıyor …

İyi bir yüz maskesinin tedavi edemeyeceği pek bir şey yoktur. Ofiste boktan bir günün stresini atmak gibi, göze hoş olmayan kavrulmuş yamaları ortadan kaldırmak, gözenekleri en aza indirmek ve lekeleri çıkarmak gibi mesela. Ancak bir sonraki maske düzeltmeniz için güzellik salonlarına baskın yapmak yerine, evde bunları yapmak isteyebilirsiniz.

Bu konuda bize güvenin, çünkü yoğurt gibi mütevazı bileşenler cilt bakım ürünlerinin yığınlarıyla eşit derecede eksfoliye edici özelliklere sahipken, bal lekeye neden olan bakterileri ve kakao tozunu büyük bir parıltı güçlendirici.

Bu yüzden, yeni Saint Laurent ayak bileği botlarınız sizi planladığınızdan daha fazla cebinden çıkarsa ya da sadece mutfakta yaratıcı olmaktan hoşlanıyorsanız, işte şu anda kamçılamak için en iyi ve spaya layık ev yapımı yüz maskeleri.

DIY Yüz Maskesi Tarifi … Hidrat Ve Besler

Bir lapa lapa alın iyi bir görünüm değildir, ancak mevcut nemlendiriciniz kuru cildinizi söndürmek için fazla bir şey yapmıyorsa, nemlendirmek ve beslemek için bu üçlüden başka bir yere bakmayın.

Neye ihtiyacın var:

  1. – 1/2 Avokado.
  2. – 1 yemek kaşığı bal.
  3. – Bir avuç yulaf veya yulaf kepeği.

Nasıl çalışır:

Evet, Instagram’a layık bir kahvaltı gibi geliyor (er, tosttan kaçınmayı sevmeyen?) Ama malzemeleri bir saniye boyunca atmaktan kaçının, çünkü yüzünüzde çok daha iyi çalışırlar. Göre Temiz Güzellik kurucularından Dominika MINAROVIC, bal cilt yağlı hissetmeden nemi korumak yardımcı olur demektir mükemmel nemlendirici – ama hepsi bu değil. Dominika, “Harika bir içerik” diyor. ‘Etkilenen bölgelere masaj yaparak, yara izlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olur ve hem iyileşmeyi hem de doku yenilenmesini artırır.’

Ve eğer yüz maskesi oyununuzu hızlandırmak istiyorsanız? Yulaf ile karıştırın – Aveeno ve Garnier paketi gibi güzellik markalarının bile nemlendiricilerine bir bileşen. Dominika, “Yulaf iyileştirici ve nemlendirici özelliklere sahiptir” diye açıklıyor. “ Cildi besleyici, sakinleştirici ve yatıştırıcı da mükemmeller. ” Ve ultra besleyici yağlar sayesinde, püresi avokado eklenmesi cildinizi ipeksi pürüzsüz bırakarak pürüzleri ortadan kaldıracaktır. Evde herhangi bir şey yoksa, 3 yemek kaşığı süt kullanın. Eden Skin Clinic cilt uzmanı ve direktörü Lorraine Scrivener, “Laktik asit içeren süt eklemek cildi tahriş etmeden hafifçe pul pul dökecek” diyor . 15 dakika bekletmek yeterli.

DIY Yüz Maskesi Tarifi … Düzensiz Cilt Dokusunu ve Tonunu Geliştirin

ev yapımı yüz maskesi

Süper pürüzsüz ve esnek bir cilt elde etmek için yüzlerde megabucks harcamanıza veya ovmalarda stoklamanıza gerek yoktur.

Neye ihtiyacın var:

  1. – 1 yemek kaşığı doğal, sade yoğurt.
  2. – 1 yemek kaşığı bal. REKLAM –
  3. – 1 yemek kaşığı zerdeçal tozu.

Nasıl çalışır:

Süt gibi, yoğurt da daha yeni, daha parlak olanları ortaya çıkarmak için pürüzlü ve cansız yüzey hücrelerini kaldırarak cilde görünür bir fark yaratan laktik asit ile ağzına kadar doldurulur. Priyanka Chopra için yeterince iyiyse … Nem mıknatısı bal sayesinde, cilt yumuşak ve elastik hissederken, Isla Apothecary’nin kurucusu Kate Protopapas, zerdeçalın pigmentasyonla mücadelede yararlı olduğunu belirtiyor – güneşe çok uzun süre ibadet ediyorsanız mükemmel.

DIY Yüz Maskesi Tarifi … Büyütülmüş Gözenekleri En Aza İndir

ev yapımı yüz maskesi

Eğer duymuş olabilirsiniz rağmen aslında gözenekler ‘yakın çekim’ için gerçek yolu yoktur, ama orada vardır kendimizi düzenli üzerinde megapiksel akıllı kameralar önünde fırlattı buldukça şaşırtıcı haber görüyor, hangi bunları gizlemek için akıllı yollar!

Neye ihtiyacın var:

  1. – 1 yumurta akı.
  2. – 1 yemek kaşığı bal.
  3. – Biraz limon suyu sık.

Nasıl çalışır:

Hem yumurta akı hem de limon suyu, cildi sıkılaştıracak ve genişlemiş gözenekleri daha az belirgin hale getirecek akıllı büzücü özelliklere sahiptir. Mükemmel bir vakıf öncesi ritüeli – sadece ağzınıza girmemesine dikkat edin! Balın eklenmesi önemlidir, çünkü cildinizin nem seviyelerini yükseltir, esneklik sağlar ve bu rahatsız edici, öğretilmiş hissi ortadan kaldırır.

 

Yorum Yap!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz